Obierz kurs na jakość

Emine Reserve

Przylądek EMINE to wyjątkowe miejsce, w którym ożywa piękna legenda, to tutaj w rezerwacie przyrody wyrasta z morza stromym zboczem Stara Płanina, pasmo górskie, dzielące Bułgarię na dwa klimatyczne regiony. EMINE tworzy prawie pionowa 60-metrowa skała, otoczona przez setki podwodnych i sterczących nad wodą skał, rozsianych po morzu na ponad 250 metrów; brzeg jest wyjątkowo niebezpieczny dla żeglugi, a marynarze opływają go z daleka. Na przylądku działa latarnia morska.

Przylądek EMINE to wyjątkowe miejsce, w którym ożywa piękna legenda, to tutaj w rezerwacie przyrody wyrasta z morza stromym zboczem Stara Płanina, pasmo górskie, dzielące Bułgarię na dwa klimatyczne regiony. EMINE tworzy prawie pionowa 60-metrowa skała, otoczona przez setki podwodnych i sterczących nad wodą skał, rozsianych po morzu na ponad 250 metrów; brzeg jest wyjątkowo niebezpieczny dla żeglugi, a marynarze opływają go z daleka. Na przylądku działa latarnia morska. Na krańcu przylądka nad Morzem Czarnym, od wielu wieków zapalane jest światło latarni morskiej, które służy nawigatorom do bezpiecznej żeglugi. W wieku XX, podczas renowacji znaleziono notatkę latarnika z rok u 1568, mówiącą o ocalonej załodze z nieznanego z lądu. Epizod wydarzył się jesiennej, ciemnej nocy gdy na morzu szalał huragan. Dopiero gdy wody się uspokoiły, latarnik dostrzegł statek dryfujący na spokojnych falach. 

Nie zwlekając, skierował światło latarni na okręt, by załoga miała szansę dopłynąć do brzegu i ocalić życie. Gdy statek dopłynął, załoga wychodząc na ląd, wskazała na światło latarni, jako ich drogę do ocalenia. W wdzięczności za pomoc, oddali latarnikowi cały ładunek statku, którym było wyśmienite wino. Upamiętniając to wydarzenie swoje najlepsze jakościowo wino nazwaliśmy Emine. Wina Emine Reserve to najwyższej jakości wina bułgarskie, wyprodukowane ze starannym zachowaniem tradycyjnych metod winifikacji z regionu Doliny Róż. Każde z win oddaje w swoim smaku unikalny charakter szczepu winogron, z których zostało wyprodukowane. To wytrawne wina, które dla uszlachetnienia swojego smaku są poddawane procesowi dojrzewania w beczkach z dębu francuskiego.

EMINE RESERVE SHIRAZ

wytrawne

Pochodzenie

Bułgaria (Dolina Róż)

Szczepy winogron

Shiraz

Charakterystyka wina

Wyjątkowe wytrawne wino zawdzięczające swój unikalny charakter procesowi dojrzewania w dębowych beczkach. Charakteryzuje się aromatem borówek i czarnych porzeczek, nutami dębiny oraz delikatnie pikantnym smakiem z długim finiszem. Doskonałe do grillowanych mięs, takich jak jagnięcina i wołowina oraz aromatycznych serów.

This will close in 0 seconds

EMINE RESERVE PINOT NOIR 

wytrawne

Pochodzenie

Bułgaria (Dolina Róż)

Szczepy winogron

Pinot Noir

Charakterystyka wina

Doskonałej jakości wino poddane procesowi dojrzewania w beczkach z dębu francuskiego leżakujące m.in. 15 miesięcy. Charakteryzuje się aromatami czerwonych owoców z dominującą wiśnią oraz smakiem z delikatnie wyczuwalną nutą lukrecji. Pasuje do delikatnych dań z wołowiny, kaczki oraz serów.

This will close in 0 seconds

EMINE RESERVE CABERNET SAUVIGNON & MERLOT

półwytrawne

Pochodzenie

Bułgaria (Dolina Róż)

Szczepy winogron

Cabernet Sauvignion & Merlot

Charakterystyka wina

Półwytrawne wino o bogatym czerwonym kolorze z aromatem dojrzałych jagód, kawy i przypraw oraz dobrze zintegrowanej dębiny. Smak delikatny, owocowy z aksamitnym finiszem. Do dań kuchni włoskiej, mięs, dań wegetariańskich i twardych serów.

This will close in 0 seconds

EMINE RESERVE CHARDONNAY & MUSCAT

wytrawne

Pochodzenie

Bułgaria (Dolina Róż)

Szczepy winogron

Chardonnay & Muscat

Charakterystyka wina

Wytrawne wino charakteryzuje się aromatami brzoskwini, moreli oraz miodu. W smaku dobrze zbalansowane, świeże z nutami cytrusów i owoców egzotycznych. Doskonale komponuje się z daniami z drobiu, jarskimi oraz rybami.

This will close in 0 seconds

EMINE RESERVE CHARDONNAY

wytrawne

Pochodzenie

Bułgaria (Dolina Róż)

Szczepy winogron

Chardonnay

Charakterystyka wina

Wyjątkowe wytrawne wino zawdzięczające swój unikalny charakter procesowi dojrzewania w dębowych beczkach. Charakteryzuje się aromatami owoców tropikalnych. W smaku wyczuwalna wanilia i nuty maślane. Doskonałe do aromatycznych dań z ryb, grillowanej cielęciny, miękkich serów oraz sałatek.

This will close in 0 seconds