Wina Terra Serena. Odpręż się latem!
Czerwiec 24, 2019
Cote Red Semi Dry - dobre wino do dwudziestu złotych. Wino wegańskie.
Dobre wina do 20 zł? To możliwe!
Grudzień 16, 2019
Wzgórza prosecco na liście światowego dziedzictwa UNESCO
Terra Serena prosecco winiarnia

Doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników orzeźwiającego prosecco. Wzgórza, na których dojrzewają winogrona, służące do wyrobu tego wyjątkowego wina, trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O wyróżnienie dla regionu ubiegano się od ponad dekady.

Prosecco to włoskie białe wino musujące, produkowane w regionach między wzgórzami Conegliano i Valdobbiadene. Dzięki lekkiemu, owocowemu smakowi, trunek podbił podniebienia miłośników win, zyskując miano najlepiej sprzedającego się wina musującego na świecie.  Teraz, za sprawą wpisania terenów, z których się wywodzi, na listę UNESCO, ma szansę stać się jeszcze bardziej cenionym trunkiem.

Jakie prosecco wybrać, aby mieć pewność co do oryginalności trunku? Wyborny smak pochodzący wprost z włoskich wzgórz zamknięty jest w butelkach Terra Serena. Winnice Serena leżą w samym centrum strefy wpisanej na listę UNESCO. Posiadają własną ziemię i nasadzenia w czterech lokalizacjach, znajdujących się w strefach: Costaross, Manzana, Via dei Colli i Vite Vita. To piękny, urokliwy obszar, ukształtowany przez wieloletnią pracę człowieka i jego dbałość o krzewy winorośli.

Wzgórza prosecco to już 55 włoski region wpisany na poważaną listę. Umieszczenie go wśród najcenniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego i naturalnego na świecie, to nie tylko podniesienie prestiżu wina tworzonego z rosnących tam winogron, ale też gwarancja ochrony tego wyjątkowego miejsca i jego roli dla przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *