Jak przechowywać wino po odkorkowaniu butelki
Grudzień 31, 2015
Witamy na naszym blogu

Zdecydowaliśmy się stworzyć bloga by przybliżyć Wam nasze wina, ich pochodzenie, a przede wszystkim podzielić się z Wami naszą wiedzą na temat win. Na blogu poruszać będziemy bardzo różne tematy związane z procesem powstawania wina, poprawnym sposobem jego spożywania, historią i charakterystyką szczepów winorośli, jak również obszarów geograficznych, na których dojrzewają winogrona. Będziemy chcieli zainteresować Państwa nie tylko winami, ale także samą Bułgarią. Krajem, z którego pochodzą wina znane, doceniane i jedne z najchętniej spożywanych w Polsce.

Każda butelka wina wyprodukowana, przez naszą winarnię w bułgarskim Slavyantsi, posiada na kontretykiecie informację o swoim pochodzeniu (Rose Valley). Ten znak gwarantuje, iż dane wino powstało z winogron pochodzących z Doliny Róż, a konkretnie z Doliny Sungurlare, która jest jej częścią. Jesteśmy dumni z tego faktu i często się tym chwalimy. Dlaczego? Zacznijmy od kilku słów o Dolinie Róż.

Dolina Róż

Nie zdziwi nas jeżeli nie wiecie, gdzie dokładnie położona jest Dolina Róż oraz co ten region ma wspólnego z winem. Dolina Róż leży w południowej części Bułgarii na Nizinie Trackiej. Bardzo dobre warunki klimatyczne (ciepła i łagodna zima oraz gorące lato) sprzyjają uprawom wymagających roślin. Nazwa tego malowniczego regionu nie jest przypadkowa. Uprawiane są tu jedne z najpiękniejszych popularnych kwiatów, a z całą pewnością tych uwielbianych przez kobiety na całym świecie – róże. Kwiaty te, a konkretniej olejek różany, który powstaje z ich płatków, wykorzystywany jest do produkcji najdroższych perfum świata, m.in. Dior czy Chanelle.

Róże i winogrona

Róże są bardziej narażone na tego samego rodzaju choroby grzybicze co winorośle. W winnicy kwiaty te często pełnią funkcję ostrzegawczą dla plantatora, aby podjął on szybkie działania zanim zainfekowane zostaną krzewy winorośli w pobliżu. Ponadto, róże przyciągają do winnic owady, które żerują na innych insektach szkodliwych dla upraw winorośli.

Komentarze są wyłączone.