Cudowna przemiana – czyli od soczystego grona do wytwornego wina.
Wrzesień 22, 2016
Sprawdzone wina dla wegetarian i wegan
Grudzień 28, 2016
Wino i kalorie. Przytyjemy?

Najczęstszą radą jaką słyszą osoby starające się zgubić zbędne kilogramy jest: „przejdź na dietę, uprawiaj sport i odstaw alkohol”. Jak wiadomo większość alkoholi zawiera dużo kalorii, a w połączeniu z napojami gazowanymi tworzą bombę kaloryczną.

A jak sytuacja wygląda w przypadku wina? Na to pytanie odpowiedź znaleźli znani ze swych ciekawych wniosków Amerykańscy naukowcy. Kilka miesięcy temu naukowcy Uniwersytetu Harvarda opublikowali wyniki swoich badań, odpowiadające na pytanie: Czy wino wpływa na tycie? Uczeni przeprowadzili obserwacje na grupie 20 tys. osób wśród, których znalazły się osoby pijące jak i nie pijące wino. Naukowcy sprawdzali czy i jaki wpływ na wagę ankietowanych ma spożywanie tego trunku. Okazało się, że osoby, które w czasie badań zostały przydzielone do grupy nie pijącej wina tyły,  natomiast badani z grupy pijącej wino okazjonalnie, zdecydowanie rzadziej przybierali na wadze.

Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka tabel obrazujących, ile kilokalorii znajduje się w 100 ml winach oraz dla porównania w innych napojach alkoholowych.

tabela

Źródło: http://www.weightlossresources.co.uk/calories/calorie_counter/alcohol.htm oraz http://magazyndietetyka.pl/alkohol-a-dieta-zobacz-4-fakty-o-ktorych-nie-mialas-pojecia/

 

Podsumowując, lampka wina ma zdecydowanie mniej kilokalorii w porównaniu z innymi popularnymi alkoholami. Pijąc dwa lub trzy razy w tygodniu kieliszek czerwonego wina do kolacji, na pewno nie przytyjemy, a jak pokazują badania możemy pozytywnie wpłynąć na nasz organizm, zarówno pod kątem psychicznym (rozluźnimy się po ciężkim dniu pracy) jak i fizycznym, dostarczymy swojemu organizmowi cennych minerałów oraz antyoksydantów. Oczywiście, należy podkreślić, iż mówimy tutaj o jednej lampce wina, ponieważ umiar w piciu alkoholu to podstawa. Skoro już wiemy że wino nie jest wysokokaloryczne i ma pozytywny wpływ na nasz organizm, nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do degustowania naszych produktów.

wartości
Żródło: http://www.milionkobiet.pl/zdrowie/wino-a-odchudzanie-ile-i-kiedy-pic-by-schudnac,22337,1,a.html

Komentarze są wyłączone.