Sprawdzone wina dla wegetarian i wegan
Grudzień 28, 2016
Wina Terra Serena. Odpręż się latem!
Czerwiec 24, 2019
KOCIE TARGI 2018 – pierwsze takie wydarzenie w Polsce!

„Koty” to nasza praca i pasja. Firma Vinex Slaviantsi Poland, niezmiennie od roku 2012, angażuje się w działania marketingu zaangażowanego społecznie, mające na celu poprawę warunków bytowania kotów w schroniskach i wolnożyjących oraz zwiększenie świadomości właścicieli i opiekunów kotów. Prócz wielu działań na mniejszą skalę, prowadzonych samodzielnie i z partnerami, od roku 2013 prowadzimy akcję dokarmiania kotów w schroniskach: „Nakarm koty z Cote”. Ta cykliczna inicjatywa, odbywająca się zawsze na przełomie roku, zyskała szerokie grono zwolenników wśród konsumentów, a także jest obdarzona zaufaniem organizacji opiekujących się kotami w potrzebie.

W roku 2013 zaprosiliśmy do udziału osiem schronisk z całej Polski. Pięć lat później jest to już 24 placówki zaproszone do akcji – nie tylko schroniska ale także organizacje pozarządowe, które nie mogą liczyć na stałe wsparcie państwa. Akcja „Nakarm koty z Cote” to 20 ton karmy, która trafiła do kotów ze schronisk i fundacji. Kilkadziesiąt placówek, z którymi współpracujemy. Zaprzyjaźniona firma Husse, producent szwedzkiej karmy dla zwierząt, który od kilku lat jest z nami podczas każdej akcji, wspierając ją dodatkowymi kilogramami karmy. Magazyn Kocie Sprawy – patron medialny oraz tysiące miłośników kotów, którzy kupując wino Cote wspierają akcję.

 

Wino Cote, które na polskim rynku gości z sukcesami od 10 lat, już drugi rok z rzędu zostało oznaczone symbolem „V” – dla wegan i wegetarian, przyznawanym przez Fundację Viva!. W winiarniach Slavyantsi nie stosuje się w procesie produkcji wina składników pochodzenia odzwierzęcego, co jest powszechne w procesie winifikacji. Oznaczenie win Cote takim znakiem na etykietach dodatkowo wzmacnia świadomość społecznej odpowiedzialności firmy.

W roku 2018 będziemy kładli szczególny nacisk na edukację właścicieli i opiekunów kotów: tych starszych w sprawach specjalistycznej opieki, a tych najmłodszych chcielibyśmy uczyć odpowiedzialności i szacunku do zwierząt przy współpracy z CatExperts – profesjonaliści dla kotów. W ramach wspólnych działań planujemy m.in. sponsorowanie pierwszych Kocich Targów – imprezy targowo-warsztatowej, połączonej z misją znalezienia domów dla kotów z zaprzyjaźnionych placówek.

KOCIE TARGI odbędą się w sobotę, 26 maja 2018r. w Warszawie w prestiżowej lokalizacji, słynącej z najlepszych targów (moda, design, kultura, sztuka): w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, w samym centrum miasta u zbiegu ulic Brackiej i Chmielnej. Wydarzeniu patronuje Miesięcznik Kocie Sprawy, za wartość merytoryczną odpowiada „CatExperts – profesjonaliści dla kotów”, a sponsorem głównym jest producent wegańskiego wina COTE Vinex Slaviantsi Poland.

Targi mają swoje wydarzenie w serwisie Facebook. Spodziewamy się dotrzeć do setek tysięcy kociarzy, zakochanych w swoich pupilach i edukacji na ich temat. Dodatkowo stworzyliśmy wydarzenie „Pierwsza Pomoc Dla Kotów”, które podczas poprzednich eventów CatExperts spotkało się z wyjątkowo gorącym przyjęciem.

Serdecznie zapraszamy na Kocie Targi 26 maja w Warszawie do Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy
a także do wspierania inicjatyw, mających na celu poprawę bytu kotów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RAMOWY PROGRAM KOCICH TARGÓW 2018

(sobota, 26 maja, w godzinach 10:00 – 19:00)

  • zakupy: produkty, gadżety i usługi dla kotów i ich opiekunów (piętro 2, wstęp wolny)
  • warsztaty dla kociarzy (piętro 2 i 3, wstęp wolny)
  • atrakcje i zajęcia dla dzieci (wstęp wolny)
  • 4 bezpłatne wykłady kocich specjalistów (tematyka: prawa zwierząt, relacje kot-dziecko, bezpieczeństwo, zapobieganie problemom z zachowaniem; wstęp wolny, obowiązuje rejestracja, piętro 3)
  • 2 szkolenia specjalistów (wstęp płatny, szkolenia w małych grupach)
  • porady ekspertów od kociego zdrowia i zachowania (piętro 2/3, wstęp wolny)
  • sektor charytatywny, pomoc kotom w potrzebie (spotkania z uznanymi i popularnymi organizacjami działającymi na rzecz kotów)

Komentarze są wyłączone.